Rumunia – Kraina Kontrastów

Informacje
Od:
Do:
Transport: autokar
Cena: Od 1200 zł i 330 euro
Informacje dodatkowe
Hotele, pokoje 2 os.
HB
Wg programu
Szczegóły
  1. dzień – Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Słowację.
  2. dzień – Dalszy przejazd przez Węgry do Satu Mare, miasta leżącego przy granicy rumuńsko-węgierskiej. To miejsce znane jest z zabytkowych kamienic i kościołów, będących świadectwem bogatej historii regionu. Krótki postój na odpoczynek i wymianę waluty rumuńskiej. Następnie przejazd do wschodniej części Maramureszu, regionu znanego z licznych tradycji, legend oraz drewnianych cerkwi wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy Săpânţę, słynną z „wesołego cmentarza” – niezwykłego miejsca, gdzie kolorowe nagrobki opowiadają historię życia zmarłych w humorystyczny sposób. Przejazd w okolice Sygietu Marmaroskiego, obiadokolacja i nocleg.
  3. dzień – Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie cerkwi w dolinie rzeki Izy. Zobaczymy Bârsanę, której cerkiew należy do najwyższych drewnianych budowli w Europie, Leud – najstarszą cerkiew w regionie, oraz Bogdan Vodă, charakteryzującą się gotyckimi proporcjami. Po południu spacer w malowniczych Górach Rodniańskich w okolicach przełęczy Prislop, gdzie będziemy mogli podziwiać piękne widoki i poczuć atmosferę dzikiej przyrody. Obiadokolacja. Nocleg w Kimpulungu Mołdawskim lub Suczawie.
  4. dzień – Śniadanie. Dzień przeznaczony na „malowane klasztory” Bukowiny, będące częścią Mołdawii. Zwiedzimy Voroneţ, zwany „Kaplicą Sykstyńską Wschodu”, z jego błękitem będącym unikalnym kolorem fresków. Odwiedzimy również Suczawicę i Mołdowicę, gdzie fasady cerkwi zdobią freski z XVI wieku, przedstawiające sceny biblijne. Po południu zwiedzanie ośrodka ceramiki w Marginea, słynącego z tradycyjnej czarnej ceramiki. Następnie udamy się do Kaczyki, zamieszkanej przez Polaków miejscowości z bogatą historią. Powrót na obiadokolację i nocleg.
  5. dzień – Śniadanie. Przejazd do Bukaresztu, zwanego „Paryżem Wschodu” ze względu na neoklasycystyczną architekturę i szerokie bulwary. Podczas zwiedzania zobaczymy monumentalny Pałac Parlamentu, jeden z największych budynków na świecie, Ateneum Rumuńskie, będące siedzibą filharmonii oraz Pałac Cotroceni, siedzibę prezydenta Rumunii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
  6. dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Sinaii, nazywanej „Perłą Karpat”. To popularne uzdrowisko i ośrodek narciarski, w którym znajduje się piękny zamek Peleș, dawna rezydencja królewska. Następnie przejazd do Râşnova, gdzie po krótkiej wspinaczce zwiedzimy zamek chłopski, zbudowany jako schronienie przed najazdami Turków i Tatarów. Kolejnym punktem programu jest zamek w Bran, niesłusznie kojarzony z Drakulą, ale będący jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Rumunii. Przejazd do Braszowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
  7. dzień – Śniadanie, zwiedzanie Braszowa, jednego z najpiękniejszych miast Transylwanii. Odwiedzimy Czarny Kościół, największą gotycką świątynię w Europie Południowo – Wschodniej, Bramę Schei, Bramę Katarzyny oraz cerkiew św. Mikołaja. Następnie przejazd do wioski Prejmer, gdzie znajduje się kościół obronny z XIII wieku, wzniesiony przez Krzyżaków. Powrót na obiadokolację i nocleg.
  8. dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie. Tego dnia poznamy kulturę Sasów siedmiogrodzkich. Zwiedzanie rozpoczniemy od Sighisoary, najlepiej zachowanego średniowiecznego miasta w Europie Wschodniej. Zobaczymy m.in. Wieżę Zegarową, Kościół na Wzgórzu i dom narodzin Vlada Palownika, znanego jako Drakula. Następnie zwiedzimy kościół warowny w Biertan, będący jednym z najważniejszych zabytków tego typu. Dalszy przejazd do Mediaş, miasta związanego z królem Stefanem Batorym. Główne obiekty, które zobaczymy to zamek miejski z czterema wieżami oraz kościół św. Małgorzaty. Ostatnim punktem dnia będzie Sibiu, miasto z pięknym Wielkim Placem, Małym Placem i Mostem Łgarzy. Przejazd do Alba Iulia. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
  9. dzień – Śniadanie. Zwiedzanie cytadeli Alba Karolina oraz Katedry św. Michała, miejsca pochówku Izabelli Jagiellonki i Jana Zapolyi. Pochowany jest tam także Jan Hunyadi – siedmiogrodzki książę. Następnie przejazd do Hunedoary, gdzie zwiedzimy gotycki zamek, nazywany także Zamkiem Korwina. Powrót do Alba Iulia na obiadokolację i nocleg.
  10. dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. Postój na obiadokolację na Słowacji we własnym zakresie.
  11. dzień – Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach porannych.

 

Uwaga. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.

Wycieczka jest dostępna do realizacji w dowolnym terminie przy wcześniejszej rezerwacji grupowej.

 

Cena – od 1200 zł i 330 euro

Kwota zaliczki ustalana jest podczas zawierania umowy.

Reszta płatna 30 dni przed wyjazdem.

  • Wszystkie przejazdy autobusem wg planu,
  • 8 noclegów w hotelach, pokoje 2-osobowe,
  • wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji w trakcie pobytu
  • zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem wg planu;
  • wstęp do zwiedzanych obiektów;
  • opieka pilota;
  • ubezpieczenie KL i NNW;
  • składka na TFG i TFP.

Masz pytania? Chcesz się zgłosić? Napisz do nas!