1. dzień – Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja i nocleg.
2. dzień – Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Bośni i Hercegowiny – kraju z pięknymi zabytkami, mieszanką kultur i niezwykłymi krajobrazami. To wciąż jeszcze nieodkryta część Bałkanów. Wiele miejsc zaciekawi swoim pięknem, przywoła także w pamięci burzliwą historię tego miejsca. Jako suwerenne państwo Bośnia i Hercegowina funkcjonuje od marca 1992 roku, kiedy proklamowana została jej niepodległość, co stało się jedną z przyczyn wybuchu trwającej ponad trzy lata wojny domowej. Układ pokojowy podpisany w 1995 roku nadał Bośni i Hercegowinie obecny kształt i ustrój polityczny. Efektem tego jest podział kraju na dwie autonomiczne jednostki: Federację Bośni i Hercegowiny oraz Republikę Serbską. W Bośni wszystko jest bardziej: góry i ludzie, i Bóg, i wojna – powiedział Nenad Vojnovski (Serb) – Nie zrozumiesz świata, jeśli nie zobaczysz Bośni. Dojazd do Sarajewa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
3. dzień – Śniadanie. Zwiedzanie Sarajewa z przewodnikiem. To przepiękne miasto, z jeszcze tak niedawną tragiczną historią, dzisiaj tętni życiem. Nazywane jest często europejską Jerozolimą, ponieważ łączą się tu i przeplatają cztery największe religie. Znajdziemy tu meczety przypominające o wpływie Imperium Osmańskiego, kościoły katolickie, sobory i synagogi. Odwiedzimy plac Baščaršija z dziesiątkami gołębi i charakterystyczną studzienką na środku, wokół której gromadzą się turyści. Tam wpadniemy w wir kramów z lokalnymi wyrobami, licznych kawiarenek i restauracyjek. Zobaczymy sarajewski ratusz, który mieści w sobie więcej historii niż niejedno europejskie miasto. W centralnym punkcie Starego Miasta wznosi się meczet Gazi Husrev-bega wybudowany w XVI wieku, jego minaret ma 45 metrów wysokości. (W 1898 roku meczet zyskał elektryczne oświetlenie jako pierwszy na świecie.) Tuż obok znajduje się Wieża Zegarowa, która, co ciekawe, pokazuje czas według zegara księżycowego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
4. dzień – Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Mostaru. Centrum miasta jest niewielkie, a główne zabytki i miejsca warte uwagi są rozmieszczone obok siebie, w bliskim otoczeniu Starego Miasta o orientalnym charakterze. Największą i najbardziej rozpoznawalną atrakcją jest Stary Most na rzece Neretwie, który spina ze sobą dwa brzegi miasta. Mostar wziął swoją nazwę od słowa mostari oznaczającego „strażników mostu”. Most przez wieki był symbolem jedności ludności, która zamieszkiwała miasto. Zburzony podczas działań wojennych w 1993 r. i odbudowany po wojnie cieszy swoim pięknem mieszkańców i turystów. Ponad miastem góruje meczet Koski Mehmed Pasha. Można wejść po schodach minaretu i zachwycić się panoramą miasta. Przejazd do Medjugorie na obiadokolację i nocleg.
5. dzień – Śniadanie. Spacer po Medjugorie. To niewielka miejscowość znana przede wszystkim z objawień maryjnych zapoczątkowanych w 1981 roku. Miejsce fascynujące także z socjologicznego punktu widzenia – cuda niepotwierdzone przez Watykan uczyniły z nikomu nieznanej wioski w środku Bałkanów jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych na świecie. Co roku przybywa tam ok. 2,5 miliona pielgrzymów. Głównym celem są dwa wzniesienia: Wzgórze Objawień w pobliskiej wsi Podbrodo, miejsce pierwszych objawień oraz Góra Krzyża (Kriżevac). Ich zbocza są kamieniste, porośnięte niską roślinnością. (Dla chętnych będzie możliwość wejścia na Górę Objawień). Przejazd nad wodospady Kravica, które stanowią przyrodniczą wizytówkę Bośni. Rozciągają się na blisko 100m. szerokości. Chłodna woda z kilkunastu wodospadów spływa do jeziora, tworząc miejsce idealne na przyjemną kąpiel w upalne, letnie dni. Powrót na obiadokolację i nocleg.
6. dzień – Śniadanie i przejazd do pobliskiego Neum na całodniowy relaks nad morzem. To turystyczna perełka Bośni i Hercegowiny, jedyne miasto z dostępem do Morza Adriatyckiego i jedno z takich miejsc, gdzie można jednocześnie podziwiać górzysty krajobraz i malownicze plaże. W miejscowych restauracjach czekają lokalne potrawy, jak choćby cevapcici czy zeljanica z serem i szpinakiem. Powrót do Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg.
7. dzień – Śniadanie. Przejazd do Dubrownika (Chorwacja) nowym mostem oddanym do użytku 22 lipca 2022 roku. Ma on 2404 m długości i 22,5 m szerokości, a jego otwarcie było wielkim świętem! Teraz szybciej, wygodniej i z fantastycznymi widokami za oknem autobusu można dotrzeć do Dubrownika. Poznamy burzliwą historię tego pięknego miasta uchodzącego za niezdobyte, a to za sprawą masywnych murów otaczających starówkę. Spacer po Starym Mieście, najstarszej części Dubrownika wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zachowany tu został unikatowy, średniowieczny układ urbanistyczny miasta wraz z systemem umocnień obronnych. To chętnie wykorzystywany plener filmowy. Chociażby w serialu Gra o tron właśnie Dubrownik odgrywał rolę Królewskiej Przystani – stolicy Westeros. Czas na pyszne lody. Powrót do Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg.
8. dzień – Śniadanie. Po śniadaniu całodzienny wyjazd na plażę do Tucepi. Tucepi to miejscowość w Środkowej Dalmacji, która słynie z najdłuższej plaży na Makarskiej Riwierze ciągnącej się około 3 km, wzdłuż której znajduje się przepiękna promenada w „alei sosen”. Spacer promenadą i pobyt na plaży. Powrót do Medjugorie na obiadokolację i nocleg.
9. dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Polski przez Chorwację. Czekają na nas po drodze przepiękne widoki chorwackich krajobrazów – gór i morza o niespotykanym nigdzie kolorze wody! Po drodze obiadokolacja i nocleg tranzytowy.
10. dzień – Śniadanie i wyjazd do Polski. Powrót na miejsce zbiórki w poźnych godzinach wieczornych.
Uwaga. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.